
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 40 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 600 mV/µs |
| Operating Supply Current | 1.4 mA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Nominal Supply Current | 1.2 mA |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 16 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
Stock: 2960
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24366
Ext.Price$0.24366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24366 | $0.24366 |
| 10 | $0.16927 | $1.69270 |
| 50 | $0.14831 | $7.41550 |
| 100 | $0.12995 | $12.99500 |
| 500 | $0.11925 | $59.62500 |
| 1000 | $0.10943 | $109.43000 |
| 3000 | $0.10497 | $314.91000 |
| 5000 | $0.10070 | $503.50000 |
| 10000 | $0.09660 | $966.00000 |
